ΑΕΚ – Ολυμπιακός 1-1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Α.Ε.Κ. που έγινε το Σάββατο το βράδυ στο Ο.Α.Κ.Α. στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Super League.

Η εικόνα του αγώνα δεν ήταν η καλύτερη, καθώς οι πολλές διακοπές, πήραν τη θέση του ποδοσφαίρου, πράγμα που είχε ως αποτέλεσμα να μην δημιουργηθούν πολλές ευκαιρίες και να μην υπάρχει ρυθμός στον αγώνα, γεγονός που ουσιαστικά εξυπηρέτησε, όπως φάνηκε, τον τρόπο παιχνιδιού των γηπεδούχων.

Μόνο διάστημα στο οποίο παίχθηκε ποδόσφαιρο, ήταν αυτό μετά το 0-1 και μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Σε αυτό το 25λεπτο, ο Ολυμπιακός είχε τον έλεγχο του αγώνα, ήταν εμφανώς καλύτερος από την Α.Ε.Κ., όμως η τύχη του γύρισε την πλάτη και σε μια φάση που οι παίκτες της Α.Ε.Κ. κέρδισαν όλες τις κόντρες, έγινε το 1-1.

Ότι καλύτερο είχε πάντως να επιδείξει το παιχνίδι αυτό ήταν τα δύο γκολ, το εντυπωσιακό του Μιραλάς, ο οποίος στο 23ο λεπτό αφού πέρασε και τον Μανωλά, έστειλε τη μπάλα με ωραίο σουτ στο αριστερό «παραθυράκι» της εστίας του Αραμπατζή και του Λεονάρντο που ήταν με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής στο 43ο λεπτό, όπως επίσης και η εντυπωσιακή ντρίπλα του Φετφατζίδη στον Καράμπελα στο δεύτερο ημίχρονο.