Κ-17: Ολυμπιακός-Εργοτέλης 3-0

Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν και τα τρία γκολ για την ομάδα μας.

Σ’ αγώνα της 24ης ημέρας του Πρωταθλήματος Super League K-17 που “φιλοξενήθηκε” στο Ρέντη οι Έφηβοι του Ολυμπιακού κέρδισαν με 3-0 την αντίστοιχη του Εργοτέλη. Ο Ολυμπιακός συνεχίζει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έχοντας μετά απο 23 αναμετρήσεις 11 πόντους διαφορά από τον δεύτερο Παναθηναϊκό. Η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη υπερείχε στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να σημειώσει γκολ αλλά στο δεύτερο πάτησε… γκάζι και σκόραρε τρεις φορές.

Το 1-0 πέτυχε ο Κιρτζιαλίδης στο 58′ με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ ένα λεπτό μετά από την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή! Στο 77′ ο Βάρκας σκόραρε για τον Ολυμπιακό με ωραίο σκαφτό σουτ από τα αριστερά μετά από ασίστ του Δερμιτζάκη ενώ στο 79′ ο Χρήστου διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Ο τεχνικός της ομάδας μας Δημήτρης Μαυρογενίδης τόνισε μετά από τον αγώνα: “Ήταν ένα καλός αγώνας απέναντι σ’ έναν δύσκολο αντίπαλο. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν βρήκαμε τρόπο να σκοράρουμε. Στο δεύτερο παίξαμε πιο έξυπνα και μπορέσαμε να πετύχουμε τρία γκολ παίζοντας καλό ποδόσφαιρο. Συνεχίζουμε την δουλειά μας”.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γαβαλάς, Μπέτσας, Φουάσης, Θυμιανός (79′ Πριόνας), Ρέτσος, Χρήστου, Βάρκας, Πέτσης (66′ Δερμιτζάκης), Τσιλίκης (66′ Τζουμάκης), Κηπουρός (75′ Λάμπρου), Κουγιός (57′ Κιρτζιαλίδης).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Σαβουϊδάκης, Κουτσογιαννάκης (62′ Λεμπιδάκης), Μέτσι, Χαρκουτσάκης, Μιφτάρι (84′ Ψαλιδάκης), Γιακουμάκης, Σεραφειμίδης (73′ Μπλεμένος) ,Φουντούλλι (62′ Χατζησεβαστός), Καρταλιανάκης (84′ Σταυράκης), Μανουσάκης, Κακούρι.