K-15: Ατρόμητος Αθηνών-Ολυμπιακός 3-0

Ήττα στο Περιστέρι για τους Παίδες.

Σ’ αγώνα της 9ης ημέρας του Πρωταθλήματος Super league K-15 που διεξήχθη το πρωί του Σαββάτου στο γήπεδο του «Ηφαίστου» στο Περιστέρι ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 3-0 από τον Ατρόμητο Αθηνών.

Η ομάδα του Νίκου Τοπολιάτη δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα και παρότι είχε την κυριαρχία στο κέντρο στο πρώτο ημίχρονο δεν μπόρεσε να πετύχει γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 50’ ο διαιτητής σφυρίζει πέναλτι σε «μονομαχία» του Αρσενίδη με τον Ρουσσόπουλο μέσα στην περιοχή και ο Ρονάλντο που το εκτελεί ανοίγει το σκορ.

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε ν’ αντιδράσει και είχε δυο καλές ευκαιρίες με τον Παπαγεωργίου και τον Σουρλή στα επόμενα δέκα λεπτά. Ο Ατρόμητος στο 74’ διπλασίασε τα τέρματα του όταν μετά από ασίστ του Πομώνη πάλι ο Ρονάλντο σκόραρε με σουτ! Ο Ολυμπιακός είχε δοκάρι με τον Αρσενίδη στο 78’ αλλά στο 81’ ο Ρονάλντο με προσωπική ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή πετυχαίνει το 3-0.

Ο τεχνικός της ομάδας μας Νίκος Τοπολιάτης μετά από το τέλος του αγώνα σημείωσε: «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι με μια δυνατή ομάδα. Το παιχνίδι κρίθηκε στην δύναμη και εμείς εκεί υστερήσαμε. Κρίθηκε όμως και στο αμφισβητούμενο πέναλτι που έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο μας να προηγηθεί. Μετά εμείς ρισκάραμε επιθετικά και χάσαμε το παιχνίδι αφού αν και φτιάξαμε φάσεις δεν ήμασταν αποτελεσματικοί. Μας αδικεί το τελικό αποτέλεσμα. Δουλειά μας είναι να εκπαιδεύομαι τα παιδιά για να παίξουν σε υψηλό επίπεδο. Συνεχίζουμε με το κεφάλι ψηλά την δουλειά μας για να βελτιωθούμε».

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σέρτζιο, Ρουσσόπουλος (80’ Καρδάμης), Τσουρούλας, Τουμαζάτος, Ρίζος, Πιέτρης, Κουτσούκος, Σέλληνας, Μακρυγιαννάκης (81’ Παπαδόπουλος), Ρονάλντο, Κωστόπουλος (70’ Πομώνης).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραργύρης, Τζόρβας (36’ Νικόλης), Κεραμίδας, Ασλανίδης, Τιμολέων, Γεωργακόπουλος, Τόλιος, Αρσενίδης, Παπαδόπουλος (68’ Παπαγεωργίου), Σουρλής, Τζανετής (41’ Ντότης).