SL K-17: Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 2-2

Ισοπαλία (2-2) στην Τρίπολη. Πρώτη απώλεια βαθμών για την ομάδα μας.

Σ’ αγώνα της 6ης ημέρας του Πρωταθλήματος Super League K-17 που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου στην Τρίπολη ο Ολυμπιακός παραχώρησε ισοπαλία (2-2) στον Αστέρα.

Η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο 45′ χάρις σε γκολ του Μπλάτσου αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε κατά πολύ την απόδοση της και ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ.

Στο 48′ ο Φέκκας με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 ενώ στο 73′ ο Ζαχαράκης με πλασέ, μετά από έξοχη ασίστ του Γεωργαντή, έκανε το 1-2 για τον Ολυμπιακό. Στο 84′ ο Μποσκουϊδης μπερδεύτηκε με τον Καραργύρη και ο Τζήμας εκμεταλλεύτηκε το λάθος για να ισοφαρίσει σε 2-2.

Ο Ολυμπιακός είχε σπουδαία ευκαιρία με τον Ντότη στο 93′ για να πάρει το παιχνίδι αλλά δεν ήταν τυχερός.

Ο τεχνικός της ομάδας μας Τάσος Θέος σημείωσε: “Είχαμε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο και ένα πολύ καλό δεύτερο. Μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη. Με δυο δικά μας λάθη δώσαμε ισάριθμα γκολ στον αντίπαλο μας. Ήταν η πρώτη μας βαθμολογική απώλεια στην περίοδο αλλά αυτό θα μας κάνει πιο δυνατούς. Όταν είσαι στον Ολυμπιακό κοιτάς κάθε ημέρα να είσαι καλύτερος”.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Πέτρου, Σταθόπουλος, Δούρος, Ζορμπάς, Μιχελής, Τανουσάι, Μπλάτσος, Τζήμας, Κωτσόπουλος, Ντίνος, Κάρδαρης/Αλημίσης, Μπέρκης, Ρεσούλι, Μιχόπουλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ:Καραργύρης, Κωνσταντινίδης, Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουϊδης, Γλυνός, Τσακίρης (58′ Κοτσιανούλης), Τσέργας (58′ Ζαχαράκης), Γεωργαντής (81′ Τασιάς), Φέκκας (81′ Ντότης), Μούγιος (85′ Ντούλος),