Μοναδικές Ολυμπιακές και μη εμπειρίες έζησαν τα παιδιά της Σχολής Ολυμπιακού από τη Νάξο που επισκέφτηκαν το διάστημα 18-20 Μαϊου τον Πειραιά και την Αθήνα.
Η αποστολή της Σχολής μας επισκέφτηκε και ξεναγήθηκε στο Μουσείο του Ολυμπιακού αλλά και στο Προπονητικό Κέντρο Ρέντη ενώ έδωσε και δυο φιλικά παιχνίδια με τις Σχολές Ρέντη και Καραϊσκάκη.
Στο διάστημα αυτό τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να δουν την Ακρόπολη των Αθηνών και άλλα αξιοθέατα της πόλης.
Οι νεαροί ποδοσφαιριστές ενθουσιάστηκαν από τις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού και από την φιλοξενία που έτυχαν από τους ανθρώπους της ομάδας μας.
if($photolist) { ?>