Κυρίαρχοι οι Παίδες επί της ΑΕΚ!

Η Κ15 του Θρύλου επικράτησε 2-0 της ΑΕΚ στο Ρέντη, απειλώντας ακόμη και με... διασυρμό τους «κιτρινόμαυρους».

Με δύο γκολ (και τα δύο στο δεύτερο ημίχρονο)… τιμώρησε η ομάδα Κ15 του Θρύλου την ΑΕΚ, στο ματς πρωταθλήματος, το οποίο διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη. Ο Ολυμπιακός δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του ματς, ενώ αντιθέτως έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες, για να πετύχει και άλλα γκολ και να διευρύνει το σκορ υπέρ του.

Ο Πάνου στο 6’ και στο 16’, ο Ποιμενίδης στο 11’, ο Χρήστου στο 22’ και ο Κουτσογούλας στο 31’ ήταν εκείνοι που θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες! Το πρώτο 40λεπτο έληξε με το αποτέλεσμα στο 0-0, ενώ με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Ολυμπιακός βρήκε το γκολ που έψαχνε. Στο 41’ ο Ποιμενίδης, λοιπόν, αλλά και στο 78’ ο Πρέλιας, στην αρχή και στο τέλος του δευτέρου ημιχρόνου, παραβίασαν την εστία της ΑΕΚ!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σινά, Κατηφόρης, Μπομπότης (64’ Μόσχος), Ρέτσος, Γιαλεδάκης, Σταυρόπουλος, Πάνου (56’ Πρέλιας), Χρήστου, Φλώκος (76’ Κατσαούνος), Κουτσογούλας (79’ Μπάσα), Ποιμενίδης (79’ Μάνδρος).

ΑΕΚ: Νατσίδης, Τσουμπάς (50’ Παπαδόπουλος), Χαλίλι, Αντωνόπουλος, Καστανιώτης (68’ Αγγελόπουλος), Κυρσανίδης, Παπαθανασίου, Λαντίκας, Τσίρης (57’ λ. τρ. Μαρκάκης), Φωτόπουλος (45’ Κοντός), Κεσίδης (45’ Καραγιαννίδης).