Επιβλητικό πέρασμα από την Κρήτη η Κ17

Με πέντε γκολ και σκορ 2-5, πέρασε από το Ηράκλειο κόντρα στον ΟΦΗ η Κ17 του Ολυμπιακού, σε εξ αναβολής ματς για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Παρά το μέτριο πρώτο ημίχρονο, οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καταιγιστικοί στο β’ μέρος, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ και παίρνοντας έτσι το τρίποντο.

Τα παιδιά του Δημήτρη Μαυρογενίδη βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 8’ με γκολ του Χαλκιαδάκη, απάντησαν στο 25’ με αυτογκόλ του Χνάρη ωστόσο πήγαν στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ (2-1) μετά από νέο τέρμα που δέχθηκαν από τον Φωτιάδη (36′).

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια εντελώς διαφορετική ιστορία, αφού με γκολ των Σταμούλη (48’), Συρμή (54’), Χρήστου (70’) και Χρονακόπουλου (82’) ο Θρύλος έφτασε θριαμβευτικά στο τελικό 2-5, που τον έφερε στους 14 βαθμούς μετά από επτά αγώνες, μόλις στο -3 από τον πρωτοπόρο Αστέρα Τρίπολης.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Γραμματικάκης, Φρέρης, Λιοφάγος, Γιαλεδάκης, Δούμας, Πάστρας, Κίτσος (Σπυριδάκης 67’), Κασέμι (Χρήστου 60’), Σταμούλης (Χρονακόπουλος 60’), Συρμής (Ποιμενίδης 75’), Λιάτσος (Παπακωνσταντίνου 75’).