Ερυθρόλευκο προβάδισμα πριν τη διακοπή

Τον πρώτο λόγο για τη νίκη επί του Παναθηναϊκου Κ17 έχει ο Ολυμπιακός Κ17, έχοντας το προβάδισμα με σκορ 0-2 στο ημίχρονο πριν διακοπεί το ματς λόγω κακών καιρικών συνθηκών.

Οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρογενίδη, επέβαλλαν το νόμο τους από πολύ νωρίς και πριν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο, προηγούνταν με δύο τέρματα.

Ο Συρμής πέτυχε και τα δύο γκολ στο 5′ και στο 19′, από ασίστ των Φρέρη και Λιοφάγου αντίστοιχα.

Οι δύο ομάδες δεν βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο λόγω της έντονης βροχόπτωσης. Το παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί την προσεχή Τετάρτη (18/12) στις 15:30.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Παπαδούδης, Φρέρης, Λιοφάγος, Κατσογιάννης, Γιαλεδάκης, Ντόι, Πάστρας, Σπυριδάκης Λιάτσος, Συρμής, Σταμούλης.