Νίκη χαρακτήρα για τον Ολυμπιακό Κ19

Μετά από ένα συγκλονιστικό ματς, ο Ολυμπιακός Κ19 πήρε τη νίκη με 4-2 επί του Πανιωνίου στο Ρέντη!

Ο Μπουλάρι με δύο γκολ και οι Τσέλιος, Γκοτζαμανίδης που πέτυχαν από ένα, ήταν οι σκόρερ για την ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη που «τρέχει» σερί επτά συνεχόμενων νικών! Για 17 λεπτά αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο οι «ερυθρόλευκοι».

Ο Πανιώνιος ευτύχησε να προηγηθεί πρώτος μόλις στο 5’, με τον Νίνο να στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Ο Ολυμπιακός έβγαλε αμέσως αντίδραση, απειλώντας με τον Αρσενίδη στο 6’ (μπλόκαρε το τέρμα), ενώ στο 21’ ο Μπουλάρι δεν πρόλαβε για λίγο την μπάλα μπροστά από την εστία, σε γύρισμα του Αρσενίδη.

Οι δύο παίκτες συνεργάστηκαν ξανά στο 24’, με τον επιθετικό του Θρύλου να βγάζει την ασίστ για τον Τσέλιο που ισοφάρισε (1-1) μετά από μια υπέροχη φάση!

Οι αριθμητικές ισορροπίες ανατράπηκαν με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, αφού ο Μπέλιτς αντίκρισε για δεύτερη φορά την κίτρινη κάρτα του διαιτητή για «θέατρο» σε τραβηγμένη απόφαση, με τον Ολυμπιακό να συνεχίζει με δέκα. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους, ωστόσο με το ξεκίνημα του δευτέρου, ο Κουτσάκης πήρε το δρόμο για τα αποδυτήρια μετά από σκληρό μαρκάρισμα, με τον Πανιώνιο να μένει επίσης με δέκα παίκτες.

Ο Μαρίνος πέρασε στο ματς στο 58’ και από εκείνο το σημείο οι Πειραιώτες άρχισαν να γίνονται ακόμα περισσότερο απειλητικοί, περιορίζοντας τον Πανιώνιο στο μισό γήπεδο. Ο Τζίνας μπλόκαρε το φάουλ του Μαρίνου στο 65ο λεπτό ενώ ο Στουρνάρας πραγματοποίησε εξαιρετική επέμβαση για να κρατήσει το 1-1 στο 70’ σε σουτ του Μούντριχα.

Το ματς επεφύλασσε ένα απίστευτο τελευταίο δεκάλεπτο, αφού στο 81’ και έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μαρίνου, ο Γκοτζαμανίδης πήρε την κεφαλιά για να βάλει και πάλι μπροστά στο σκορ τον Ολυμπιακό (2-1)! Δύο λεπτά αργότερα, ο Σταμάτης έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσια με σουτ εκτός περιοχής ωστόσο ο Θρύλος δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα.

Δείχνοντας την υπεροχή τους, οι παίκτες του Αντώνη Νικοπολίδη πλησίασαν στο γκολ στο 84’ με το σουτ του Κατσαβάκη να φεύγει μόλις δίπλα από το δεξί δοκάρι, ενώ ένα λεπτό μετά ο Μπουλάρι δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα σε τετ α τετ!

Οι ευκαιρίες διαδέχονταν η μία την άλλη, με τον Μπουλάρι τελικά να γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή στο 90’ και κατεβάζοντας αριστοτεχνικά, να «κεραυνοβολεί» τον Τζίνα για το 3-2!

Ο Ολυμπιακός δεν σταμάτησε εκεί, αφού στις καθυστερήσεις, ο Αρσενίδης βρήκε υπέροχα από δεξιά τον Μπουλάρι, που με προβολή έγραψε το τελικό 4-2 εν μέσω αποθέωσης!

Ο Θρύλος ανέβηκε έτσι στους 44 βαθμούς μετά από 21 αγώνες και είναι πάντα στην τρίτη θέση της κατάταξης.

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Στουρνάρας, Κεραμίδας (Μαρτίνης 67’), Νικόλης, Γκοτζαμανίδης, Τσάβος (Μαρίνος 58’), Καράκουτης (Κατσαβάκης 67’), Μπέλιτς, Τσέλιος, Φέκκας, Αρσενίδης, Μπουλάρι.