Πέρασε με τεσσάρα από την Κρήτη

Με το εντυπωσιακό 1-4 ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με νίκη απέναντι στον ΟΦΗ τις υποχρεώσεις του για το πρωτάθλημα Κ17.

Τα παιδιά του Δημήτρη Μαυρογενίδη έκαναν επίδειξη δύναμης στο Ηράκλειο μπαίνοντας από την αρχή επικεφαλείς του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό ο Κουτσογούλας ενώ ο Θρύλος πήγε στα αποδυτήρια διπλασιάζοντας το προβάδισμά του, χάρη στο γκολ του Σταυρόπουλου στο 36ο λεπτό. Ο ρυθμός του Ολυμπιακού δεν έπεσε στο β’ ημίχρονο και ακόμη ένα γκολ από τον Φλώκο στο 59’, ξεκαθάρισε τα πράγματα σε ότι αφορούσε τον νικητή του αγώνα.

Οι Κρητικοί μείωσαν με τον Θεοδωσουλάκη στο 80ο λεπτό παρόλα αυτά οι «ερυθρόλευκοι» απάντησαν διαμορφώνοντας το τελικό 1-4 στο 88’ με τον Γεωργίου.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Σίνα, Κατηφόρης, Μόσχος, Γιαλεδάκης, Ρέτσος (75’ Βλασσόπουλος), Χρήστου, Κουτσογούλας (70’ Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Μοίρας (75’ Γεωργίου), Πάνου (70’ Σταράκης), Φλώκος (53’ Αρσενίδης).