Πέρασε και από τη Λαμία

Ακόμα μία νίκη για τον Ολυμπιακό Κ19 που πέρασε με 1-0 από τη Λαμία για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν φανερά ανώτεροι από τον αντίπαλό τους χάνοντας ευκαιρίες και για ακόμα περισσότερα τέρματα.

Οι ευκαιρίες διαδέχονταν η μία την άλλη στο πρώτο μισό, με τους παίκτες του Νικοπολίδη να λύνουν τον «γόρδιο δεσμό» στο 40ο λεπτό. Ο Καράκουτης έκανε την ασίστ και με το 8ο του τέρμα στη σεζόν, ο Τσέλιος διαμόρφωσε το 0-1.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε έχοντας την ίδια ακριβώς εικόνα με το πρώτο, με τον Θρύλο να φτάνει πολλές φορές μπροστά από την αντίπαλη εστία, χωρίς παρόλα αυτά να σκοράρει ξανά.

Το τέλος του αγώνα βρήκε τον Ολυμπιακό στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και στους 31 βαθμούς, μία αγωνιστική πριν το φινάλε του πρωταθλήματος και τον εντός έδρας αγώνα κόντρα στην ΑΕΛ.

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Παπαδούδης, Κεραμίδας, Κίτσος (80′ Σταυρόπουλος), Νικόλης (80′ Παπαδάκος), Κατσογιάννης, Ντόι, Τσέλιος, Μαυρουδής, Σταμούλης (67′ Φρέρης), Κασέμι, Καράκουτης (86′ Σπυριδάκης).