Ήττα εντός έδρας

Πρώτη ήττα στη σεζόν για τον Ολυμπιακό Κ15 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ.

Οι «ερυθρόλευκοι» μετά το απόλυτο στους δύο πρώτους αγώνες, έχασαν στον Κορυδαλλό από τον Αστέρα Τρίπολης.

Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για τους παίκτες του Τάσου Πάντου που με τη συμπλήρωση 18 δευτερολέπτων μπήκαν μπροστά στο σκορ χάρη σε κλέψιμο και πλασέ του Δαρβίρα. Ο Θρύλος έχασε πολλές ευκαιρίες στη συνέχεια κυρίως με Δαρβίρα και Κωστούλα προκειμένου να διπλασιάσει το προβάδισμά του με τους Αρκάδες να ισοφαρίζουν στο 30’ με τον Βλάχο.

Έξι λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου 40λεπτου έγινε το 1-2 από το σημείο του πέναλτι και τον Ανδρεάδη, οι παίκτες του Ολυμπιακού όμως αντέδρασαν αμέσως μετά κλείνοντας τον Αστέρα στην περιοχή του. Ο Κωστούλας είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να «βγάζει» το απευθείας φάουλ που εκτέλεσε με το 2-2 να έρχεται από δικό του γύρισμα στο 62’ και πλασέ του Ζουριδάκη. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε και πάλι από τη λευκή βούλα (Ανδρεάδης) στο 68ο λεπτό.

Ολυμπιακός (Πάντος): Τσιρίνης, Σκουρόπουλος, Γκρόζος (57’ Μιχαηλίδης), Θεοδωρίδης, Καρκατσάλης, Τζώρτζης, Ζουριδάκης, Πλης, Κωστούλας, Δαρβίρας (66’ Φίλης), Οσάφι (26’ Φράγκος).