«Διπλό» στο Αγρίνιο η Κ19

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Ολυμπιακό Κ19 που πέρασε με 3-2 από το Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Για δεύτερο ματς στη σειρά μετά τη νίκη επί του ΠΑΟΚ, οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου παρουσίασαν πολύ καλή εικόνα στον αγωνιστικό χώρο, πήραν «αέρα» δύο τερμάτων δύο φορές και έφτασαν χωρίς προβλήματα στο τρίτο τρίποντο της σεζόν.

Ο Ολυμπιακός πατούσε πολύ καλύτερα στο πρώτο 45λεπτο και θα μπορούσε να έχει πάρει το προβάδισμα, ωστόσο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με 0-0.

Ο Θρύλος μπήκε αποφασισμένος στο δεύτερο μισό του αγώνα και στο πρώτο λεπτό προηγήθηκε στο σκορ χάρη σε γκολ του Κουτσογούλα. Το 0-2 ήρθε στο 62’ με δράστη αυτή τη φορά τον Κίτσο που εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Καράκουτη.

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν πτοήθηκαν από το 1-2 των γηπεδούχων αμέσως μετά και έχοντας πάντα τον έλεγχο του παιχνιδιού, έψαξαν με υπομονή κι άλλο τέρμα, το οποίο ήρθε στο 84’ από τον Σταμούλη! Οι γηπεδούχοι μείωσαν απλά λίγο πριν το φινάλε, με τον Ολυμπιακό να φτάνει έτσι τους 11 βαθμούς.

Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Φρέρης, Κεραμίδας, Χριστοφιλόπουλος, Κουτσίδης, Ντόη, Κίτσος (88′ Παπαδάκος), Κασέμι (71’ Χρήστου), Παπακανέλλος (62’ Σπυριδάκης), Κουτσογούλας (88’ Πατήρας), Καράκουτης (71’ Σταμούλης).