Φιλική νίκη για τον Ολυμπιακό Β’

Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν με 2-1 την Καλλιθέα στο Ρέντη.

Ένα ακόμη δυνατό τεστ για τον Ολυμπιακό Β’, καθώς υποδέχτηκε την Καλλιθέα στο αθλητικό κέντρο του Ρέντη και νίκησε με 2-1. Οι «ερυθρόλευκοι» έπαιξαν ξανά με ομάδα την οποία θα αντιμετωπίσουν και κατά τη διάρκεια του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι Πειραιώτες πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση και θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει και άλλα γκολ κόντρα στην Καλλιθέα, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μπα να έχει δύο κλασικές ευκαιρίες για να σκοράρει.

Στο 41′ ο Ολυμπιακός Β’ άνοιξε το σκορ στον αγώνα, όταν ο Μαρίνος «άνοιξε» στ’ αριστερά στον Καράκουτη ο οποίος έδωσε στον Κωστή και από το σημείο του πέναλτι πλάσαρε για το 1-0.

Το 2-0 για τους «ερυθρόλευκους» έγινε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Μπα βγήκε τετ α τετ, πέρασε με ωραία προσπάθεια και τον τερματοφύλακα της Καλλιθέας και πλάσαρε σε κενή εστία.

Η Καλλιθέα μείωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κυνηγόπουλο, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 στο φιλικό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Α. Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Νίκολιτς, Κινκουέ, Κουτσίδης, Αποστολόπουλος, Ντόη, Κωστή, Συρμής, Μαρίνος, Καράκουτης, Βοΐλης, ενώ έπαιξαν και οι Νίκας, Κατσουλίδης, Μαυρουδής, Καρανάτσιος, Σαπουντζής, Λιάτσος, Ιμπαγάσα, Βλαχομήτρος, Μπα.

Καλλιθέα (Λ. Βόκολος): Στρέζος, Βασιλούδης, Ευαγγέλου, Κύργιας, Μανθάτης, Ντιμίτριους, Λάσκαρης, Νάτσης, Μουνιέ, Λουκίνας, Μάλτσι, ενώ αγωνίστηκαν και οι Βοσνιάδης, Ρόσι, Χατζηδίμπας, Ρέντζας, Κυνηγόπουλος, Κωστανάσιος, Μουστάκης, Κολτσίδας, Τσιντώνης.