Νίκη επί του Ηροδότου για τον Ολυμπιακό Β’

Ένα ακόμη φιλικό ματς για τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι νίκησαν με 1-0 στο Ρέντη.

Συνεχίζει να βρίσκεται σε στάδιο προετοιμασίας ο Ολυμπιακός Β’ και στο πλαίσιο αυτής, έδωσε ένα ακόμη φιλικό ματς απέναντι σε ομάδα την οποία θα αντιμετωπίσει στο Νότιο όμιλο του πρωταθλήματος της Super League 2. Οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχτηκαν στο αθλητικό κέντρο του Ρέντη τον Ηρόδοτο και νίκησαν με 1-0.

Στο 21′ ο Λαλά έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ντόι πήρε την κεφαλιά και τελευταία στιγμή αμυντικός των φιλοξενούμενων έδιωξε προτού η μπάλα περάσει τη γραμμή. Πέντε λεπτά μετά, στο 26′, ο Ολυμπιακός Β’ άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Ιμπαγάσα. Η ομάδα της Κρήτης απείλησε στο 33′ με τετ α τετ του Φαλκάο, όμως ο Νίκας αντέδρασε σωστά και έδιωξε το πλασέ του αντιπάλου του.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αρκετές αλλαγές και από τις δύο ομάδες, με τον Ολυμπιακό Β’ να συνεχίζει να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού και στο 82′ ο Σαπουντζής απείλησε με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον τερματοφύλακα του Ηροδότου όμως να διώχνει σε κόρνερ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Α. Ιμπαγάσα): Νίκας, Λαλά, Κινκουέ, Χρυσόπουλος, Λάιντνερ, Ντόι, Κεϊτά, Κωστή, Ιμπαγάσα, Βρουσάι, Βοΐλης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Στουρνάρας, Νίκολιτς, Μασούρας, Κουτσίδης, Καλογερόπουλος, Μαυρουδής, Σαπουντζής, Συρμής, Μαρίνος, Καράκουτης, Μπα.