Δεν τα κατάφεραν οι Νέοι

Η Κ19 του Ολυμπιακού ηττήθηκε με 2-0 από τον ΠΑΟΚ εκτός έδρας.

Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού γνώρισε την ήττα με 2-0 απέναντι στον ΠΑΟΚ εκτός έδρας για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ19.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου. Λίγο πριν το 40ο λεπτό ο Πατήρας βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Μοναστηρλή.

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 43′ ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ, με τον Τζίμα να ευνοείται από τις κόντρες και να κάνει το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και επιχείρησαν να απειλήσουν με μακρινά σουτ. Στο 48ο λεπτό ο Σμυρλής δοκίμασε το πόδι του από απόσταση και νίκησε τον Περλέσι για το τελικό 2-0.

Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός ανέβασε ψηλά τις γραμμές του και προσπάθησε να γίνει πιεστικός, χωρίς όμως να μπορέσει να πετύχει κάποιο τέρμα.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου είναι με αντίπαλο τον Παναιτωλικό εντός έδρας.

ΠΑΟΚ (Στ. Μαλεζάς) : Μοναστηρλής, Σινανάι, Δεληγιάννης, Φίλων (29′ Ζίλο) , Γεωργιάδης, Σνάουτσνερ, Καλόγηρος, Σμυρλής, Αδάμ (80′ Γκιτέρσος) , Γκούμας (88′ Τσίκος), Τζίμας (88′ Μάρτος)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σ. Συλαϊδόπουλος): Περλέσι, Αρσενίδης (55′ Χαραλαμπόγλου), Χρυσόπουλος, Καλογερόπουλος, Κουτσίδης (69′ Μπακούλας) , Φρέρης (69′ Τσέλα) Κουτσογούλας, Μουζακίτης, Κωστούλας (79′ Παπακανέλλος), Πατήρας (55′ Μοίρας), Σταυρόπουλος.

Το παιχνίδι της ομάδας Παίδων του Ολυμπιακού με αντίπαλο τον Πανιώνιο εκτός έδρας, διακόπηκε στο ημίχρονο, λόγω έντονης χιονόπτωσης, με το σκορ μέχρι εκείνη την στιγμή να είναι στο 1-1.