Η δήλωση του Γιάννη Οκκά

Όσα είπε ο τεχνικός του Ολυμπιακού U23 μετά τον αγώνα στην Καλαμάτα.

Μετά το τέλος της εκτός έδρας αναμέτρησης του Ολυμπιακού U23 με την Καλαμάτα και την ήττα με 4-0, ο τεχνικός της ομάδας του Πειραιά δήλωσε:

«Βρεθήκαμε στο ματς να χάνουμε 1-0 από μια στατική φάση μετά από μία δική μας ασυνεννοησία και ενώ ήταν ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο βάλαμε περισσότερη πίεση στο παιχνίδι μας για να μπορέσουμε να φτάσουμε στην ισοφάριση, αλλά δυστυχώς κόντρα στη ροή του αγώνα δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ, το οποίο όμως θέλουμε να δούμε ξανά για να διαπιστώσουμε αν υπάρχει κάποια παράβαση και περίπτωση οφσάιντ, με αποτέλεσμα να μείνουμε πίσω με δύο γκολ και να μην έχουμε σωστή αντίδραση στη συνέχεια. Ρισκαραμε στο τέλος, αλλά δυστυχώς δεν καταφέραμε κάτι στον αγώνα».