Ιμπαγάσα: «Δεν αξίζαμε να χάσουμε»

Η δήλωση του προπονητή του Ολυμπιακού U23, μετά τον αγώνα με την Ηλιούπολη.

Ο Ολυμπιακός U23 ηττήθηκε από την Ηλιούπολη με 1-0 στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Super League 2, όμως οι «ερυθρόλευκοι» είχαν μία καλή εμφάνιση και τους έλειψε το γκολ. Ο προπονητής της ομάδας, Αριέλ Ιμπαγάσα, μετά το τέλος της αναμέτρησης, δήλωσε:

«Κάναμε καλό παιχνίδι και θεωρώ πως δεν αξίζαμε να χάσουμε σε αυτόν τον αγώνα έτσι όπως εμφανιστήκαμε. Ο αντίπαλος σημείωσε ένα γκολ από στατική φάση μετά από εκτέλεση κόρνερ. Εμείς στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουμε όμως δεν τα καταφέραμε. Στην τελευταία φάση του ημιχρόνου θεωρούμε πως υπήρξε παράβαση υπέρ μας μέσα στην περιοχή, πέναλτι, κάτι το οποίο δεν είδε ο διαιτητής.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πήγαμε ακόμη καλύτερα, επίσης δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες, όμως είχαμε και ένα δοκάρι όπως και ένα τετ α τετ με τον Μπα. Κατά την άποψή μου δεν αξίζαμε να ηττηθούμε.

Πρέπει να σηκώσουμε το κεφάλι και να συνεχίσουμε να δουλεύουμε, την Τετάρτη έχουμε και άλλον αγώνα μπροστά μας. Πιστεύω πως η ομάδα μας ανταποκρίθηκε καλά απέναντι στην Ηλιούπολη.

Στόχος μας είναι να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε και να μην επαναλάβουμε τα ίδια λάθη στον επόμενο αγώνα. Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος από τον τρόπο που αγωνιστήκαμε. Είναι όμως κρίμα που χάσαμε αυτό το παιχνίδι».