Νίκη του Ολυμπιακού U23 επί της Athens Kallithea

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 5-4 στο Ρέντη, για τη Super League 2.

Πολλά γκολ σημειώθηκαν στο Ρέντη στο ματς του Ολυμπιακού U23 κόντρα στην Athens Kallithea, για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2, με τους «ερυθρόλευκους» να παίρνουν τη νίκη με 5-4.

Ο Ολυμπιακός U23 μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με πρωταγωνιστή τον Αλγκασίμ Μπα κατάφερε να πάρει από νωρίς ένα προβάδισμα με 2-0 σκορ. Συγκεκριμένα, ο επιθετικός των «ερυθρόλευκων» έκανε το 1-0 στο 9ο λεπτό μετά από κάθετη πάσα του Πινακά, ενώ στο 13′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής σημείωσε το 2-0 στο ματς ύστερα από γύρισμα της μπάλας του Λιάτσου από τ’ αριστερά.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Λουκίνας μείωσε για την Athens Kallithea σε 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μπα και πάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 56′ σε τετ α τετ που βγήκε και σημείωσε το 3-1 στο παιχνίδι, ενώ ο Λουκίνας στο 68′ «έγραψε» το 3-2 για τους φιλοξενούμενους.

Ο Κωστή για τον Ολυμπιακό U23 έκανε το 4-2 σε τετ α τετ που βγήκε και στο 75′ ο Κωστή έγινε δημιουργός από σκόρερ και ο Μαρίνος με πλασέ σημείωσε το 5-2! Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στη συνέχεια και μείωσε σε 5-4 με άλλα δύο γκολ του Λουκίνα στο 84′ και 90+4′ αντίστοιχα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ U23 (Α. Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Μπα (66′ Σαπουντζής), Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (61′ Συρμής), Αποστολόπουλος, Νίκολιτς (61′ Κεραμίδας), Μαυρουδής, Μαρίνος, Ι. Ιμπαγάσα, Χρυσόπουλος (61′ Κατσουλίδης), Πινακάς (46′ Κωστή).

Athens Kallithea (Γ. Σίμος): Βοσνιάδης, Ματίγια, Κύργιας (30′ Ναμπί), Ρέντζας, Σαντάνα, Λουκίνας, Κυνηγόπουλος, Ουές (64′ Ιωαννίδης), Καινούργιος, Βλάχος, Ντεμέτριους.