Ιμπαγάσα: «Περήφανος γιατί βγάλαμε αντίδραση»

Ο προπονητής του Ολυμπιακού U23 για τη νίκη επί του ΟΦ Ιεράπετρας.

Ο τεχνικός του Ολυμπιακού U23, Αριέλ Ιμπαγάσα, δήλωσε ικανοποιημένος από τη νίκη και την αντίδραση της ομάδας του στο ματς με τον ΟΦ Ιεράπετρας, του οποίου επικράτησε με 3-2 στο Ρέντη.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο τεχνικός των «ερυθρόλευκων» μετά το τέλος της αναμέτρησης:

«Καταφέραμε να πάρουμε άλλη μια νίκη. Μία πολύ σημαντική και δύσκολη νίκη απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα όπως είδαμε και στο γήπεδο.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο κατά την άποψή μου. Είχαμε εμείς δύο καλές ευκαιρίες όμως δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε αρκετά καλά παρά το γεγονός πως δεχτήκαμε το γκολ.

Η ομάδα όμως συνέχισε να δουλεύει καλά στο γήπεδο και ισοφάρισε στο σκορ. Παρότι βρεθήκαμε ξανά πίσω στο σκορ, δεν το βάλαμε κάτω, κάναμε το 2-2 και ακολούθως το 3-2.

Για αυτό είμαι υπερήφανος για την ομάδα μου, γιατί μπορέσαμε να βγάλουμε αντίδραση στο παιχνίδι. Θέλαμε τη νίκη και τα καταφέραμε. Είμαι ικανοποιημένος και θα συνεχίσουμε τώρα με την ίδια δυναμική. Είναι σίγουρο ότι πρέπει να βελτιωθούμε. Θα ξεκουραστούμε και θα σκεφτούμε το επόμενο παιχνίδι».