Συνέχισε το αήττητο σερί και στην Κηφισιά ο Ολυμπιακός U23

Ισόπαλος χωρίς γκολ (0-0), έφυγε ο Ολυμπιακός U23 από την Κηφισιά για τη Super League 2.

Σταμάτησε το νικηφόρο σερί των έξι αγώνων για τον Ολυμπιακό U23, όμως συνέχισε το αήττητο των επτά αναμετρήσεων μετά το ισόπαλο 0-0 με την Κηφισιά εκτός έδρας, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι «ερυθρόλευκοι» στα πρώτα λεπτά έδωσαν χώρο στον αντίπαλό τους, όμως στο 12′ κατάφεραν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία με το σουτ του Μαρίνου έξω από την περιοχή να πηγαίνει άουτ, ενώ στο 20′ την ίδια κατάληξη είχε η προσπάθεια του Μπα.

Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους είχαν δοκάρι στο 22′ σε κεφαλιά του Τετέι, ενώ στο 26′ ο Παπαδούδης αντέδρασε σωστά στο συρτό σουτ του Γκίνη.

Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης ο Ολυμπιακός U23 μπήκε καλύτερα και έγινε πιο επιθετικός, με τον Μπα να έχει καλή στιγμή στο 58′ για να ανοίξει το σκορ όμως ο Αναγνωστόπουλος κατάφερε να διώξει με το πόδι, ενώ στο 69′ η κεφαλιά του Τεττέι κατέληξε στα χέρια του Παπαδούδη.

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης οι «ερυθρόλευκοι» πήραν τον έλεγχο του ματς και απείλησαν δύο φορές με τον Μπα στο 76′ και το 80′ χωρίς όμως τον επιθυμητό στόχο, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό 81′ ο Κωστή έκανε το πλασέ από πλάγια θέση αριστερά με την μπάλα να κοντράρει και τον Αναγνωστόπουλο να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κωστή με τον Χρυσόπουλο να κάνει το σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή και να καταλήγει η μπάλα άουτ.

Η Κηφισιά είχε καλή στιγμή με τον 84′ με τον Ταλάλ όμως η προσπάθειά του πήγε άουτ και το έτσι έμεινε το 0-0 με τις δύο ομάδες να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Κηφισιά (Γ. Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Μπαρμπόσα, Βαφέας, Προβυδάκης, Αντερέγκεν (75′ Καλλέργης), Ποζατζίδης (85′ Νοικοκυράκης), Πέιος, Γκίνη (85′ Να), Ταλάλ, Πρίτσας (63′ Κουΐρουκίδης), Τετέι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ U23 (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (75′ Αργυρίου) , Αποστολόπουλος, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος (75′ Καράκουτης), Κωστή (88′ Συρμής), Χρυσόπουλος, Σουρλής.