Πρεμιέρα με νίκη για την Κ15

Οι Παίδες του Θρύλου νίκησαν με 3-0 τον Πανιώνιο εντός έδρας.

Η ομάδα Παίδων του Ολυμπιακού ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς νίκησε με 3-0 τον Πανιώνιο εντός έδρας για την 1η αγωνιστική της Super League K15.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και δημιούργησαν ευκαιρίες με αποτέλεσμα να προηγηθούν στο 30ό λεπτό, όταν ο Καραμπιμπέρης μετά από κόρνερ σκόραρε με κεφαλιά για το 1-0.

Η ομάδα του Τάσου Πάντου συνέχισε να ελέγχει το παιχνίδι και στο δεύτερο ημίχρονο και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να διπλασιάσει τα τέρματα της. Συγκεκριμένα στο 59′ ο Μαγλωγιάννης έκανε γύρισμα στον Παπαγεωργίου και εκείνος σημείωσε το 2-0 βάζοντας γερά θεμέλια για τη νίκη του Ολυμπιακού.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 66′ ο Θεοχάρης μετά από όμορφη ατομική ενέργεια διαμόρφωσε το 3-0 για τους Πειραιώτες, σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Επόμενο παιχνίδι για την Κ15 του Θρύλου είναι με αντίπαλο τον Ατρόμητο εκτός έδρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τ. Πάντος): Λαγουμτζής, Σιώζιος, Τσαλαπατανάκης, Μάρας (Κωστής), Γούσιος, Γορανίτης, Παπαγεωργίου (Θεοχάρης), Λεοντόπουλος (Παναγόπουλος), Αγγελόπουλος (Γεωργίου), Μαγλωγιάννης, Καραμπιμπέρης (Λαζαρίδης).