Ποδαρικό με πρωτιά για την Κ19 του Ολυμπιακού

Οι Νέοι του Θρύλου επικράτησαν με 1-0 εκτός έδρας του Αστέρα Τρίπολης.

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα επέστρεψε η Κ19 του Ολυμπιακού, η οποία νίκησε εκτός έδρας τον Αστέρα Τρίπολης με 1-0 για την εξ αναβολής 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ19.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και είχαν σημαντικές ευκαιρίες να πάρουν προβάδισμα στο σκορ.

Στο 43′ ο Χαραλαμπόγλου έκανε σουτ μέσα από την περιοχή, ο Κακαδιάρης έδιωξε αρχικά, όμως ο Καρανάτσιος που είχε ακολουθήσει τη φάση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου είχε και πάλι τον έλεγχο του αγώνα και δημιούργησαν και πάλι επικίνδυνες καταστάσεις προς την αντίπαλη εστία.

Ο Αστέρας Τρίπολης από τη μεριά του πίεσε στα τελευταία λεπτά για να φτάσει στην ισοφάριση με την άμυνα του Ολυμπιακού να λειτουργεί άριστα και να μένει το 0-1 μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Επόμενος αγώνας για τους Νέους του Θρύλου είναι με αντίπαλο τον Άρη εκτός έδρας.

Αστέρας Τρίπολης: Κακαδιάρης, Κάπερδας, Μποτόπουλος, Καραγλάνης, Λάσκαρης, Παπαδημητρίου, Μπάτσι, Καλλαντζή, Τηλαβερίδης, Παπαδόπουλος, Κεδίκογλου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σ. Συλαϊδόπουλος): Έξαρχος, Κουτσογούλας, Δάμα, Κ. Κωστούλας, Πλειώνης, Λιατσικούρας (86′ Λώλης), Δαρβίρας (76′ Πρεκατές), Μπάκουλας, Χαραλαμπόγλου, Καρανάτσιος (65′ Πνευμονίδης), Αλαφάκης.