«Διπλό» κόντρα στον Πανιώνιο οι Έφηβοι

Η Κ17 του Ολυμπιακού νίκησε με 2-0 εκτός έδρας τον Πανιώνιο για τη Super League Κ17.

Η ομάδα Εφήβων του Θρύλου πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Πανιωνίου με 2-0 για την 13η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Super League Κ17.

Οι «ερυθρόλευκοι» έδειξαν από τα πρώτα λεπτά την ανωτερότητα τους, καθώς είχαν τον έλεγχο και δημιούργησαν ευκαιρίες προς την αντίπαλη εστία.

Στο 33′ ο Φράγκος είδε την κίνηση του Τζάμαλη και εκείνος με όμορφο τελείωμα άνοιξε το σκορ για το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε με τους Πειραιώτες να έχουν και πάλι τον πρώτο λόγο.

Ο Ολυμπιακός στο 63′ διπλασίασε τα τέρματα του, με τον Κτενά να σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ μην αφήνοντας περιθώρια στον αντίπαλο γκολκίπερ.

Η Κ17 του Ολυμπιακού με αυτήν την νίκη παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ενώ επόμενος αντίπαλος της θα είναι ο ΟΦΗ τον οποίο θα αντιμετωπίσει εντός έδρας.

Πανιώνιος (Γ. Λαμπαδινός): Φαγογένης, Λακάτης, Κοντός, Σακολάρι, Παλαιολόγος, Θεοχαρόπουλος, Πρίφτι, Σαϊνίδης, Γιαλλάφος, Οθωναίος, Σαπουντζής.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τ. Πάντος): Καμπαγιοβάννης, Γιωτόπουλος, Φράγκος (80′ Σαμουργασίδης), Καρκατσάλης, Θεοδωρίδης, Φίλης, Μιχαηλίδης (69′ Ζουριδάκης), Καρακώστας (80′ Φλούδας), Τζάμαλης (69′ Μπιμπίκας), Βασιλακόπουλος (64′ Λάνα), Κτενάς.