ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2

Με τη νίκη επί του Ατρομήτου στο Περιστέρι με 2-0, ολοκλήρωσε ο Ολυμπιακός τους αγώνες του στο Πρωτάθλημα Ο.Π.Α.Π. της Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» πέτυχαν τον στόχο που είχαν βάλει, και ο οποίος μετά την κατάκτηση του τίτλου δεν ήταν άλλος από το να τελειώσουν με θετικό τρόπο το Πρωτάθλημα.

Σκόρερ της ομάδας μας ήταν οι Μαρκάνο στο 61ο λεπτό και ο Φετφατζίδης στο 67ο λεπτό. Στο πρώτο ημίχρονο μπορούμε να σημειώσουμε ότι το παιχνίδι ήταν κυρίως αναγνωριστικό με τον Ολυμπιακό να έχει τον έλεγχο του αγώνα και να προσπαθεί να «ανοίξει» την πολυπρόσωπη άμυνα του Ατρομήτου.

Στην επανάληψη οι «στροφές» ανέβηκαν και οι παίκτες της ομάδας μας έφτασαν στη νίκη σχετικά εύκολα με τα γκολ των Μαρκάνο και Φετφατζίδη. Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως η ομάδα μας παρά τις πολλές αλλαγές που είχε στην ενδεκάδα της δεν κινδύνεψε και θα μπορούσε μάλιστα να έχει πετύχει και μεγαλύτερο σκορ, όπως θα μπορούσε να έχει προηγηθεί στο σκορ και πιο νωρίς, καθώς στο 47ο λεπτό ο Φουστέρ έχασε πέναλτι το οποίο είχε δοθεί σε ανατροπή του Ντιόγκο.